İyi Yayıncı Olmak

Yayıncı olmak için her şeyden önce zaman, emek ve sabır gerekiyor.

Bunlar eğer sizde yoksa başlamadan bitirin deriz çünkü hiç bir işi sıfırdan çok üst düzey veya çok iyi derecede kimse yapamamıştır her şeyin başı sabır ve emektir.

Sürekli Olun

Tıpkı en sevdikleri dizileri haftanın her günü düzenli olan takip ederek TV karşısına geçen izleyiciler gibi, sizin de sürekli yayın yapmanız ve izleyicilerin sizin ne zaman canlı yayına geçeceğinizi bilmesi büyük önem taşıyor. Yayınınız öğlen vakti de olsa sabahın köründe de olsa, zaman çizelgenize sadık kalın ve yayın saatinizin hem Superlive sayfanızda hem de diğer sosyal medya hesaplarınızda yer verdiğinizden emin olun.

Sabırlı Olun Ve Eğlenmenize Bakın!

Her türlü başarıda olduğu gibi Platform da başarılı olmak, çok çalışmak, bir tarz oturtmak ve sabretmekten geçiyor. Eğer bu işi para kazanmak için yapacaksanız kolayca vazgeçersiniz.

Her halükarda sonuç olarak yayın yaptığınızı unutmamanız gerekiyor. Yayıncılığı bir kariyere dönüştürme hayaliniz de olsa, bir hobi de olsa, yayıncılığın temeli “eğlenmek ve eğlendirmek” olmalı. En nihayetinde siz ne kadar eğlenirseniz, sizi izleyenler de o kadar eğlenecektir.

Süperlive daki beğendiğiniz yerli ve yabancı fenomenlerle yakınlık  kurun, onlarla vakit geçirin takipleşin yayınlarınızda onlarla PK yapın ki ,onları beğenen ve seven takipçiler ve hayranlara sizde kendinizi göstererek Superlive da iyi bir Yayıncı olma yolunda ilerleyin.

Boş olduğuna ve zamanınızı boşa harcatacak kişilerden derhal uzaklaşın. Unutmayın ki zamanınız değerlidir  ve kimsenin zamanınızdan çalmasına müsaade etmeyin..

En İyi Saatler

Pazartesi 12:00- 14.00; 17.30-22.30

Salı – 12.30-14.00; 19.30-22.00

Çarşamba – 16:30-18.30; 19.00-23.30

Perşembe – 16:00 -18.00, 19.00-23.30

Cuma –16.30-18.00, 01:00 – 05:00

Cumartesi – 10:30-12.30 , 20:00- 06:00

Pazar – 10.00-12.00 , 18:30 – 23:00

Ve hergünün sabah 08:30 – 10:30

Öz Güvenli Olun

Bir bilgisayar başında veya cep telefonu aracılığıyla geniş kitlelere canlı yayında ulaşan yayıncıların sosyal hayatlarında daha özgüvenli olmanıza ve kendinizi geliştirmenize sebep oluyor. 
Canlı yayın insana özgüven getiriyor. Çünkü yayın yapan kişiler rahatlıkla söz alabiliyorlar, kitlelere hitap edebiliyorlar. Kitleye hitap ederken ilk başta çekingen olunur, o yüzden bu çekingenliklerini yenebiliyorlar. Girişimci oluyorlar, iletişim becerileri gelişiyor. Hem kitlelere sesleniyorlar hem de para kazanıyorlar.

Yayıncı olmak için tek kriterin izlenmeye değer bir içerik üretmek yani yayıncı olmak için hiçbir sınırlama bulunmuyor. Superlive Platformumuzda popüler yayıncılar 18 – 42 yaş aralığında ve bayan ağırlıklı… Özellikle interaktif yayınlar izleyicileri daha uzun süre yayında tutmayı başarıyor. Önümüzdeki süreçte hem oyun, hem de eğlence yayınlarında izleyicilerin yayına daha fazla katkı sağlayacağı, daha interaktif içeriklerin trend olmasını bekliyoruz.

Saat Kotası

30 saat kotasını hiç bir zaman dert etmeyin. Evet ayda en az 30 saat yayın yapmanız gerekli. Unutulmamalı ki ayda 30 saatin altına yayın yapan yayıncı maaş hakkına sahip olamayacak. Ancak hiç bir zaman Ben Sadece 30 saat yayın yaparım yada bu bana yeter gibi düşüncelere kapılmayın. Bunu 40-50-70-90 saatlere çıkarın. Kendi işiniz olarak görün, çaba sarf edinki daha iyi yerlere gelin ve daha iyi kazanın. Unutmayın ki ekranda ne kadar gözükürseniz o kadar hayran ve takip listeniz artar , yüksek miktarda elmas alır ve onları elmaslara dönüştürüp daha yüksek maaş alma hakkına sahip olursunuz..

Coins Kotası

En az 10k elmas topladığınızda en düşük maaş hakkına sahip olursunuz. 500TL. Ancak sakın burda da bu bana yeter, az kaldı yapamam yapamayacağım galiba hissine kapılmayın. Her seferinde bir üst kotayı yapma çabasına girin.  Bir üst kotayı yapamazsanız bile toplayacağınız elmaslara dönüştürüp sevdiklerine atabilir veya başka yayıncılarla dönüştürüp bir sonraki aya daha önde başlayabilirsiniz. bunu mutlaka kulağınıza küpe edinin.

Teknoloji Şart

Hangi platform olursa olsun yayın yaparken telefonunuzdan öteye geçmek istiyorsanız birtakım donanım ve yazılımlara ihtiyacınız var. Ancak merak etmeyin belki evde sahip olduklarınıza ufak eklemelerle yayınlara başlayabilirsiniz. Kamerası ve mikrofonu iyi olan bir telefon ve mikrofonu iyi olan bir kulaklık iyi bir başlangıç seti.

Bunlar ihtiyaç duyacağınız en gerekli donanımlar. İşi ileriye götürüp arkaya güzel bir dekor ve yüzünüze vuracak sizi daha güzel ve daha net gösterecek iyi bir led ışık ve arkadan çalabilecek ancak sizin sesinizi asla bastırmayacak şekilde olan bir müzik sesini sisteminize ekleyerek yaptığınız yayınları daha akıcı, görsel ve keyifli hâle getirebilirsiniz.

Superlive Nedir?

Superlive, kullanıcıların yaşam anlarını canlı yayın yaptıkları, arkadaşlarıyla canlı görüşmelerini, görüntülü görüşmeler yapabildiği ve moda videoları izledikleri global sosyal canlı video platformdur.

2017 yılında başlayan Superlive, başarılı şekilde varlığını inşa etti ve şimdi TÜRKİYE de güçlü bir kullanıcı tabanına sahip.

Hem App Store’da hem de Google Play Store’da mevcut olup, 20 binden fazla kullanıcıya sahiptir.

Superlive, kullanıcıların dünyayla bağlantı kurmalarını ve günlük yaşamda daha eğlenceli ve olasılıkları keşfetmelerini sağlayarak video tabanlı sosyal medya platformu olmaya kendini adar.

Superlive Başlıca Özellikleri

Canlı Yayın

İnsanları, video içerikleriyle iletişim kurabilecekleri aktif bir sosyal topluluk oluşturmayı amaçlayarak, günlük hayatlarını dünyayla paylaşmaları için cesaretlendiriyoruz. Sadece tek bir dokunuşla canlı yayına gidebilir, yeteneklerinizi göstererek, takipçiler kazanabilir, destekçilerinizden hediyeler alabilirsiniz.

Canlı Yayın Akışlarını İzleme

Superlive dünya çapında milyonlarca yetenekli yayıncıyı kucaklar. Superlive’ı ne zaman ve nerede açarsanız, daima yayın yapan insanlar görebilirsiniz. Tutkulu dansçılar ve şarkıcılar, büyük yiyiciler, komedyenler yanı sıra birçok eğlenceli yayınları izleyebilirsiniz.

Canlı Video Sohbet

Bu arada, Multi-guest Room üzerinden arkadaşlarınızı 1:1 çevrimiçi görüntülü sohbet etmeye davet edebilir, hatta 8 kişiye kadar grup görüntülü Sohbet sırasında daha fazla eğlenmek istiyorsanız, bol miktarda video filtresi ve çıkartmalar sizin için bulunmaktadır!

Arkadaşlarınızla veya dünya çapında yayıncılarla PK mücadelesine katılın, gerçekten çok eğlencelidir. Daha fazla atraksiyon puanı alan, PK’yı kazanır, kaybedenler de ceza almak zorunda kalır.

Superlive Misyonu

Her Zaman Her Yerde Herkes Bağlayın; Kullanıcıların değerleri aktarmalarını ve mutluluğu zamanında, istikrarlı ve dürüstçe paylaşmalarını yardımcı edin.